sole

W przyrodzie funkcjonuje wiele różnych pierwiastków, bez których nasz organizm nie byłby w stanie prawidłowo funkcjonować. Tak zwane sole mineralne są nam niezbędne dla zdrowia, a coraz częściej lekarze stwierdzają ich poważne niedobory. W jaki sposób można je suplementować i czy warto robić samodzielnie?

Jakie sole mineralne są najważniejsze dla naszych organizmów?

Każdy z pierwiastków zaliczanych do soli mineralnych jest ważny, aby nasze ciało było zdrowe, a umysł mógł właściwie funkcjonować. Lekarze wśród najważniejszych wymieniają zawsze fosfor, wapń, sód oraz magnez, które zwane są mikroelementami. Poza nimi, ważne sole mineralne to jod, selen, bor, miedź, cynk i inne. Pomimo tego, ze zapotrzebowanie dobowe na nie jest bardzo znikome, w przypadku dużych niedoborów można się liczyć z problemami zdrowotnymi.

W jaki sposób należy dostarczać sole mineralne do organizmu?

Lekarze oraz dietetycy wspólnie podkreślają, że większość mikroelementów należy dostarczać do naszego organizmu wraz z pożywieniem. Zwracają oni również uwagę, że siedemdziesiąt pięć procent naszego dziennego jedzenia powinny stanowić warzywa, które dostarczają najwięcej wartościowych produktów odżywczych. Poza tym, dieta powinna być również bogata w owoce, zboża, ryby morskie i tłuszcze roślinne. Ilość spożywanego mięsa powinna być za to znikoma. Bardzo ważne jest również picie wody mineralnej niegazowanej, ponieważ dostarcza ona duże ilości soli mineralnych. Wybierając odpowiednią wodę do picia na co dzień, najlepiej postawić na taką, która ma dla nas najlepszy skład. Zapotrzebowanie każdego z nas jest nieco inne.

Jak suplementować sole mineralne w organizmie?

Niekiedy braki mikroelementów w naszych organizmach są tak duże, że lekarz podejmuje decyzję o ich suplementacji. W aptekach można spotkać wiele preparatów z minerałami w różnych proporcjach. Najlepiej, aby taki preparat dopasował właśnie lekarz i to na podstawie otrzymanych wyników. Dzisiaj istnieje możliwość szybkiego zbadania poziomu soli mineralnych w organizmie we krwi. Już następnego dnia można poznać wyniki i wybrać odpowiedni preparat.

Niedobory zdarzają się zarówno u dzieci, jak i u osób starszych. Niezależnie od wieku, bardzo ważne jest, aby stosować odpowiednią dietę, która będzie na tyle urozmaicona, aby dostarczać wszystkich niezbędnych soli mineralnych do organizmu każdego dnia. Poza tym, niekiedy dobrze jest sięgnąć po wodę wysoko zmineralizowaną, w szczególności w okresie letnim, kiedy wiele z nich wypacamy z organizmu.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2019/07/sole-mineralne-1200x896.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2019/07/sole-mineralne-420x314.jpgBeauty WomenZdrowiedieta,suplementy,zdrowieW przyrodzie funkcjonuje wiele różnych pierwiastków, bez których nasz organizm nie byłby w stanie prawidłowo funkcjonować. Tak zwane sole mineralne są nam niezbędne dla zdrowia, a coraz częściej lekarze stwierdzają ich poważne niedobory. W jaki sposób można je suplementować i czy warto robić samodzielnie? Jakie sole mineralne są najważniejsze dla...