soki

Aktualnie bardzo dużo osób zaczyna dbać o swoje zdrowie. Wielu Polaków zwraca uwagę nie tylko na spożywane produkty, ale także na napoje. Dużo ludzi decyduje się kupić w najbliższym czasie wyciskarki. Chcą bowiem w zaciszu własnego domu czy mieszkania przyrządzać te smaczne i wartościowe napoje. Jakie wyciskarki do soków są obecnie popularne? Między innymi takim przymiotem można określić elementy dwuślimakowe. Jak są one zbudowane? Jakie posiadają zalety?

Zalety wyciskarek

Warto zaznaczyć, że tego typu z wyciskarki są wyposażone w dwa wałki ślimakowe. Nie można nie wspomnieć, że te elementy są położone do siebie równolegle. Bardzo istotną informacją jest też fakt, że wałki ślimakowe wzajemnie się ze sobą zazębiają. Surowiec po podaniu jest tłoczony w kierunku właśnie tych elementów. Potem następuje jego miażdżenie. To powoduje uwolnienie soku oraz składników odżywczych, które są zawarte w jego komórkach. W dalszej kolejności napój jest jeszcze przesączany przez filtry. To sprawia, że usuwane są resztki włókien, a także drobiny miąższu. To jednak nie wszystko. Warto wiedzieć, że dopiero w tym momencie sok kieruje się do podstawionego zbiornika. Natomiast odsączony miąższ jest usunięty do oddzielnego naczynia.

Trzeba podkreślić, że wyciskarki do soków dwuślimakowe gwarantują wysoką jakość otrzymywanych napojów. Takie napoje posiadają bardzo dużą ilość witamin, a także minerałów. Ponadto świetnie radzą sobie z wyciskaniem warzyw liściowych oraz ziół. Klienci zaznaczają, że tego typu wyciskarki zapewniają najwięcej soku z podanego surowca. To oczywiście oznacza oszczędność pieniędzy, ponieważ trzeba kupić mniej elementów, aby uzyskać daną ilość napoju. O czym jeszcze warto wiedzieć? Wyciskarki do soków dwuślimakowe nie nagrzewają oraz nie napowietrzają soku. Dzięki temu napój nie ulega utlenieniu, a substancje odżywcze nie są niszczone. Wysoka jakość wyciskanego napoju sprawia, że są one stosowane w przypadku osób chorych, które muszą mieć do czynienia z produktami o najwyższych możliwych parametrach. Ciekawostką jest na pewno fakt, że sok z takich właśnie wyciskarek jest polecany w aspekcie terapii opracowanej przez doktora Gersona.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2018/05/detox-1995433_1280-1200x900.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2018/05/detox-1995433_1280-420x315.jpgBeauty WomenLifestylekuchnia,sokiAktualnie bardzo dużo osób zaczyna dbać o swoje zdrowie. Wielu Polaków zwraca uwagę nie tylko na spożywane produkty, ale także na napoje. Dużo ludzi decyduje się kupić w najbliższym czasie wyciskarki. Chcą bowiem w zaciszu własnego domu czy mieszkania przyrządzać te smaczne i wartościowe napoje. Jakie wyciskarki do soków...