depilacja laserowa

Nowoczesne rozwiązania z zakresu kosmetologii i estetyki ciała pozwalają na definitywne zażegnanie wielu niedoskonałości, a także tych rzeczy, które ewidentnie nie wpisują się w nasz kanon dbałości i piękna. Jednym z zabiegów cieszących się dużą popularnością jest depilacja laserowa bikini oraz innych części ciała.

Dlaczego depilacja laserem jest skuteczna?

Głowica lasera emituje wiązki światła, które poprzez naturalny barwnik — melaninę — docierają do cebulek włosowych, skutecznie je uszkadzając. W zależności od włosów — ich grubości i naturalnego koloru — zabieg wymaga kilkukrotnego powtórzenia.

Po trzech zabiegach szacunkowo zostaje na stałe usuniętych około 80-90% owłosienia. Depilacja laserowa musi zostać przeprowadzona w renomowanym gabinecie, przez wysokiej klasy specjalistkę. Powierzanie tego zadania osobie o niekompletnej wiedzy lub dysponującej zużytym sprzętem może skutkować nawet poparzeniem skóry.

Przygotowania do zabiegu

Najłatwiejszymi do usunięcia są włosy grube oraz ciemne. Nie bez znaczenia jest także sama karnacja skóry — im jaśniejsza, tym lepiej. Osoby o ciemnej karnacji przed podjęciem decyzji o depilacji laserowej powinny skonsultować się z kosmetologiem przeprowadzającym zabiegi.

Wysokie stężenie melaniny w skórze i naskórku są także obecne u osób, które są opalone. W tych przypadkach konieczne jest odczekanie kilku tygodni i zrezygnowanie z dalszego opalania się przed zabiegiem.

Depilacja laserowa wymaga dobrego przygotowania skóry do jej przeprowadzenia. Jeśli więc skóra będzie podrażniona lub skaleczona, depilacja nie zostanie przeprowadzona. Na kilka dni przed planowanym zabiegiem należy zrezygnować z depilacji elektrycznej czy przy użyciu wosku, a także nie korzystać z peelingów (szczególnie gruboziarnistych) oraz z solarium.

W niektórych przypadkach depilacja laserowa nie będzie mogła być wykonana. Do tychże należy występowanie łuszczycy, bielactwa, opryszczki. Osoby przyjmujące leki o właściwościach światłouczulających powinny skonsultować się z osobą przeprowadzającą depilację. Depilację laserową powinny rozważyć także kobiety w ciąży — zaleca się odłożenie jej na czas po porodzie.

Ważne informacje

Depilacja laserowa wykonywana w renomowanym gabinecie będzie na pewno zabiegiem spełniającym wszystkie standardy bezpieczeństwa. Niestety, na ryku nie brak ofert, które oprócz niskiej ceny nie mają niczego dobrego do zaoferowania. Brak właściwego przygotowania do zabiegu i nieprawidłowego jego przeprowadzenie nie tylko nie przyniesie efektów, ale też może skutkować przykrymi konsekwencjami.

Po prawidłowo wykonanej depilacji laserowej skóra może być delikatnie zaczerwieniona, ale objawy mijają po kilku godzinach. Nie ma też konieczności stosowania kremów czy środków łagodzących. W dobrym gabinecie osoby oddające się depilacji laserowej bikini mogą uniknąć ewentualnych i niewielkich dolegliwości bólowych — przed zabiegiem zostanie zastosowany krem łagodzący ból.

Po zabiegu zabronione jest zażywanie kąpieli słonecznych — także w solarium — przez okres 4 tygodni. Naświetlane miejsca wymagają stosowania kremów z wysokimi filtrami SPF i odpowiedniego nawilżania. Nie należy stosować toników na bazie alkoholu, a także niewskazane są peelingi czy szorstkie masaże.

O czym należy pamiętać po wykonaniu depilacji laserowej?

Po przeprowadzeniu depilacji laserowej obowiązuje bezwzględny zakaz opalania przez minimum 4 tygodnie. W tym czasie należy również smarować naświetlane miejsca kremami z wysokim filtrem (SPF 30-60) oraz nawilżać skórę 2-3 razy dziennie. Do tygodnia po depilacji nie powinno się stosować toników na bazie alkoholu, wszelkiego rodzaju peelingów, a ponadto trzeba pamiętać, by po kąpieli nie pocierać skóry zbyt mocno ręcznikiem.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z gabinetu Kosmetologia Esteti-Med.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/08/depilacja-laserowa-bikini-2600-2-1200x800.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/08/depilacja-laserowa-bikini-2600-2-420x280.jpgBeauty WomenUrodadepilacja,kobieta,laser,urodaNowoczesne rozwiązania z zakresu kosmetologii i estetyki ciała pozwalają na definitywne zażegnanie wielu niedoskonałości, a także tych rzeczy, które ewidentnie nie wpisują się w nasz kanon dbałości i piękna. Jednym z zabiegów cieszących się dużą popularnością jest depilacja laserowa bikini oraz innych części ciała. Dlaczego depilacja laserem jest skuteczna? Głowica lasera...