krem na skórę

Na atopowe zapalenie skóry cierpi coraz więcej ludzi. Wśród objawów pojawia się świąd oraz sucha, zaczerwieniona i podatna na podrażnienia skóra. To niezwykle uciążliwa choroba, ale można minimalizować jej objawy właściwą pielęgnacją, dietą oraz przyjmując leki antyalergiczne. Podstawą dla każdego chorego jest zestaw kremów i maści m.in. nawilżający balsam do skóry, krem do rąk itp.

Pielęgnacja skóry atopowej

Atopowe zapalenie skóry (AZS) objawia się silnym swędzeniem, wysuszeniem naskórka (wyda się w nim nie zatrzymuje) oraz egzemą, które złagodzą leki, maść przeciwzapalna i balsam do skóry atopowej. Podczas okresu wzmożenia pojawiają się różnej wielkości czerwone grudki, które często zawierają ropę. Zmiany u cierpiących na AZS są najbardziej widoczne w naskórku. Co więcej, skóra wygląda na znacznie starszą.

Skóra swędzi coraz intensywniej, staje się cienka, przesuszona i podatna na podrażnienia. Objawy są zwykle widoczne m.in. na twarzy i podbródku, w zagłębieniach kolan oraz grzbietach rąk, łokciach i klatce piersiowej. Wymaga to intensywnej, odpowiedniej pielęgnacji, m.in. nawilżenia.

Leczenie AZS – maść to podstawa

Do niedawna chorym na atopię najczęściej przepisywane były różne maści ze sterydami, ale stosujący je obawiali się skutków ubocznych i pogorszenia stanu skóry. Obecnie podstawą w leczeniu jest dobrze dobrana maść przeciwzapalna. Pozytywnie na kondycję skóry często wpływa także naświetlanie promieniami UV oraz zmiany miejsca pobytu, np. wyjazd nad morze ze względu na wyższą wilgotność powietrza.

Poza farmakologią równie istotna jest profilaktyka – krem do rąk i balsam do skóry atopowej to podstawa codziennej pielęgnacji – oraz wsparcie psychologiczne. Widoczne zmiany pojawiające się na skórze mają wpływ na samopoczucie u starszych dzieci lub dorosłych, często wywołują niepewność, wstyd i utrudniają relacje międzyludzkie.

Profilaktyka – balsam do skóry, krem do rąk

Stosowanie intensywnie nawilżającego balsamu to konieczność rano i wieczorem, podobnie jak regularne natłuszczanie dłoni. Krem do rąk powinno nosić się zawsze przy sobie i nie pozwalać skórze na przesuszenia, gdyż wzmaga to świąd.

Pozytywne działanie wykazuje m.in. balsam do skóry atopowej Lipikar Balsam AP+ od La Roche-Posay. Kosmetyk ten niweluje swędzenie i zaczerwienienia, koi oraz nawilża suchą skórę, a także przywraca równowagę mikrobiomu i odbudowuje barierę ochronną. Balsam zawiera Aqua Posae Filiformis, aktywny składnik eliminujący czynniki wywołujące atopowe zapalenie skóry.

W profilaktyce AZS należy też unikać siedlisk roztoczy, stresu, alergenów i silnych detergentów, dobrze przy tym często wietrzyć mieszkanie oraz zadbać o dietę. Niektóre produkty prowadzą do nasilenia objawów, warto zatem obserwować reakcje skóry i eliminować przyczyny wzmożonych problemów.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2019/12/1-1200x800.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2019/12/1-420x280.jpgBeauty WomenZdrowieatopowe zapalenie skóry,choroby,skóraNa atopowe zapalenie skóry cierpi coraz więcej ludzi. Wśród objawów pojawia się świąd oraz sucha, zaczerwieniona i podatna na podrażnienia skóra. To niezwykle uciążliwa choroba, ale można minimalizować jej objawy właściwą pielęgnacją, dietą oraz przyjmując leki antyalergiczne. Podstawą dla każdego chorego jest zestaw kremów i maści m.in. nawilżający balsam...