kobieta

Nasza skóra zaczyna starzeć się ok. 25. roku życia, zaś po przekroczeniu trzydziestki proces ten nieco przyspiesza. Najczęściej o skórze dojrzałej mówimy w przypadku pań po 45. roku życia, jednak wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji każdej kobiety. Jak dbać o taką cerę?

Czynniki wpływające na starzenie się skóry

Oznaki upływu czasu nieco wcześniej pojawiają się u pań mających suchą i wrażliwą cerę, ponieważ jest ona delikatniejsza od pozostałych typów, a przez to ma słabsza ochronę lipidową. Proces starzenia przyspiesza niewłaściwa pielęgnacja, a więc niedokładne oczyszczanie skóry i brak odpowiedniego nawilżenia. Ponadto stan cery pogarsza stres, palenie papierosów i picie alkoholu, dieta uboga w zdrowe tłuszcze i częste opalanie.

Odpowiednia pielęgnacja

Ze względu na fakt, że starzenie skóry przyspiesza zbyt częste opalanie, warto już wcześniej zadbać o właściwą ochronę i sięgnąć po kremy z wysokim faktorem. Panie z cerą dojrzałą powinny też regularnie usuwać martwy naskórek – złuszczanie poprawia wygląd skóry i poprawia jej ukrwienie. Można też sięgnąć po terapię hormonalną, jednak jej stosowanie zwiększa ryzyko zachorowania na raka piersi. Więcej o dojrzałej cerze i sposobach jej pielęgnacji można przeczytać na http://kobieta.onet.pl/zdrowie/profilaktyka/jak-dbac-o-skore-dojrzala/m5pf1.

Kosmetyki do zdań specjalnych

Dojrzała cera z całą pewnością wymaga specjalnego traktowania, dlatego ważne jest stosowanie odpowiednich kremów zawierających składniki odżywcze i pozytywnie działających na skórę. Alternatywą dla kosmetyków drogeryjnych mogą być naturalne oleje, jak np. ten z konopi. Często kojarzony jest z marihuaną (w Polsce legalne są tylko nasiona tej rośliny, a do najbardziej popularnych należą nasiona marihuany feminizowane), ale pozyskiwany jest z konopi siewnej, a nie indyjskiej. Jego stosowanie jest więc całkowicie bezpieczne i zgodne z prawem, a dzięki swoim łagodzącym właściwościom z powodzeniem sprawdzi się nawet u osób borykających się z atopowym zapaleniem skóry.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2016/11/1.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2016/11/1-420x280.jpgBeauty WomenUrodacera dojrzała,konopie,zdrowieNasza skóra zaczyna starzeć się ok. 25. roku życia, zaś po przekroczeniu trzydziestki proces ten nieco przyspiesza. Najczęściej o skórze dojrzałej mówimy w przypadku pań po 45. roku życia, jednak wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji każdej kobiety. Jak dbać o taką cerę? Czynniki wpływające na starzenie się skóry Oznaki upływu czasu...