Są jednymi z najchętniej wybieranych butów na jesień i wiosnę. Pięknie się prezentują ze względu na specyficzną fakturę materiału – miękką w dotyku i błyszczącą. Jednak idealnie wyglądają tylko wtedy, gdy zapewniamy im odpowiednią ochronę oraz pielęgnację. Buty z zamszu, bo o nich mowa, to zdecydowanie jeden z najbardziej wymagających rodzajów obuwia. Sprawdź, jak o nie dbać, by ich nie zniszczyć!

Czy buty z zamszu są dla Ciebie – sprawdź

To jedno z najczęściej zadawanych pytań w kontekście zamszowych butów. Wielu z nas świadomie rezygnuje z ich zakupu z obawy przed tym, że bardzo szybko zniszczą się, stracą swój kolor i formę. I rzeczywiście buty wykonane ze skóry czy nubuku są bardziej wytrzymałe i odporne, a dodatkowo łatwiej się je czyścić. W przypadku zamszowego obuwia najczęściej używa się takich sformułowań, jak „trudne do utrzymania w czystości”, „wymagające odpowiedniej pielęgnacji”. Jeśli więc wciąż wahasz się, czy buty z zamszu będą dla Ciebie odpowiednie, to koniecznie zapoznaj się z tekstem pod tym linkiem, który wyjaśni Ci nie tylko sprawę pielęgnacji, ale również kwestię odpowiedniego użytkowania tego typu obuwia.

Jak czyścić zamszowe buty?

Jeśli już posiadasz w swojej kolekcji zamszowe buty lub poważnie zastanawiasz się nad ich zakupem, to znajomość podstawowych zasad dbania o takie obuwie z pewnością okaże się przydatne. Jak więc czyścić buty z zamszu?

  • Nigdy w pełnym zanurzeniu! Nie wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że zamsz to też… skóra, a dokładniej niewyprawiona skóra, będąca przeciwnością skóry licowej, której gładka powierzchnia jest efektem specjalnej obróbki. Niezależnie od tego, czy masz do czynienia ze skórą licową czy zamszową, namaczanie jej jest pierwszym krokiem do całkowitego zniszczenia. Dlatego w czyszczeniu butów z zamszu zapomnij o praniu w pralce czy namaczaniu w misce z wodą!
  • Z użyciem odpowiednich specyfików. Podobnie jak w przypadku skóry licowej czy nubuku w sklepach i na stronach internetowych znajdziemy specyfiki przeznaczone do czyszczenia konkretnego typu obuwia. Używając produktów dedykowanych butom z zamszu, masz pewność, że ich nie zniszczysz, ale za to efektywnie pozbędziesz się zabrudzeń.
  • Delikatnie. Struktura zamszu jest wyjątkowa, bo na jej powierzchni w zbliżeniu widać małe włoski. To właśnie ich ułożenie odpowiada za to, jak buty wyglądają po dłuższym użytkowaniu, dlatego czyszcząc zamszowe obuwie, wykonuj ruchy podobne do czesania. Wyczesany zamsz będzie wyglądał elegancko i szykownie!
  • Regularnie. Niezależnie od tego, czy Twoje zamszowe buty służą Ci jesienią w warunkach zewnętrznych, czy jedynie na sali weselnej, warto po każdym ich użyciu sprawdzić, czy buty się nie zabrudziły. Szybsza reakcja to pewność, że doczyścimy obuwie. Dlatego nawet niewielkie zabrudzenia usuwaj od razu przy pomocy środka pielęgnacyjnego i szczoteczki lub nawilżającej chusteczki.

Czyszczenie butów z zamszu to dopiero pierwszy etap pielęgnowania ich. Nie wolno nam zapomnieć również o właściwej impregnacji skóry zamszowej, która ochroni obuwie przed wchłanianiem wilgoci, soli i zabrudzeń. Dzięki temu przedłużamy żywotność swoich zamszowych butów, które na dłużej zachowają swój świetny wygląd.

Artykuł redakcji butosfera.pl

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/11/buty.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/11/buty-420x234.jpgBeauty WomenModabuty,moda,zamszSą jednymi z najchętniej wybieranych butów na jesień i wiosnę. Pięknie się prezentują ze względu na specyficzną fakturę materiału – miękką w dotyku i błyszczącą. Jednak idealnie wyglądają tylko wtedy, gdy zapewniamy im odpowiednią ochronę oraz pielęgnację. Buty z zamszu, bo o nich mowa, to zdecydowanie jeden z najbardziej...