kobieta

Kosmetyki naturalne cieszą się obecnie dużym powodzeniem. Stanowią interesującą alternatywę dla popularnych kosmetyków drogeryjnych, co zawdzięczają przede wszystkim całkowicie naturalnym, ekologicznym składnikom towarzyszącym człowiekowi od wieków.

Większość kosmetyków, które znajdziemy na sklepowych półkach, bazuje w szczególności na składnikach syntetycznych, które pozyskiwane są na przykład z ropy naftowej. Mogą zawierać również silikony, konserwanty, barwniki czy substancje zapachowe, które mogą przyczyniać się do powstawania alergii. Oczywiście, zawierają również witaminy i minerały, określone składniki roślinne w postaci wyciągów z roślin, ale nie można powiedzieć o nich, że są to kosmetyki naturalne.

Co znajdziemy w kosmetykach naturalnych?

W ostatnich latach można jednak zauważyć powrót do natury – w sprzedaży znajduje się coraz więcej kosmetyków ekologicznych, organicznych, które bazują wyłącznie na składnikach pozyskiwanych z roślin. Składniki te to w szczególności masła, oleje, wody kwiatowe oraz ekstrakty roślinne. Dzięki nim możemy pielęgnować skórę jak kobiety przed wiekami – bezpiecznie i dodatkowo skutecznie.

Takie kosmetyki naturalne nie zawierają najczęściej syntetycznych konserwantów, na przykład parabenów, substancji zapachowych, olejów mineralnych, parafiny, syntetycznej wazeliny, silikonów, syntetycznych pochodnych alkoholi i kwasów tłuszczowych, substancji odzwierzęcych, które pozyskiwane są ze szkodą dla zwierząt.

Kosmetyki naturalne – dla kogo będą najlepsze?

W sprzedaży znajdziemy obecnie kosmetyki naturalne do całego ciała, twarzy oraz włosów. Są to składniki solo, na przykład masło shea, olej arganowy, ze słodkich migdałów, olej kokosowy czy jojoba, hydrolaty, czyli wody pozyskiwane przy destylacji parą wodną roślin, na przykład wody różane, rumiankowe. Można stosować je na wiele sposobów – wmasować w skórę, olejować włosy, dodawać do innych kosmetyków, aby wzbogacić ich skład.

Oprócz nich możemy kupić kosmetyki naturalne gotowe – kremy, serum, toniki, żele do mycia, balsamy, masła, szampony czy odżywki i maski do włosów. Są starannie komponowane z naturalnych składników i mają krótkie terminy ważności wynoszące zwykle kilka miesięcy, ponieważ nie posiadają syntetycznych konserwantów.

Materiał opracowany we współpracy z pl.oriflame.com

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/03/kobieta.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/03/kobieta-420x314.jpgBeauty WomenUrodakobieta,kosmetyki,urodaKosmetyki naturalne cieszą się obecnie dużym powodzeniem. Stanowią interesującą alternatywę dla popularnych kosmetyków drogeryjnych, co zawdzięczają przede wszystkim całkowicie naturalnym, ekologicznym składnikom towarzyszącym człowiekowi od wieków. Większość kosmetyków, które znajdziemy na sklepowych półkach, bazuje w szczególności na składnikach syntetycznych, które pozyskiwane są na przykład z ropy naftowej. Mogą zawierać również...