włosy

Wybór szamponów do włosów jest tak ogromny, że często nie wiemy na co się zdecydować. Etykiety niewiele nam mówią, a piękne opakowania i reklamy zachęcają i kuszą. Szampony oczyszczające, dodające objętości, wzmacniające, nawilżające… Czym sugerować się wybierając szampon, aby spośród całej gamy wybrać ten najwłaściwszy dla naszych kosmyków? Jak zagęścić włosy nie wydając przy tym fortuny? Czy zwykły szampon wystarczy?

Wybór szamponu

Aby dobrać najlepszy szampon dla siebie (czasami może to być kombinacja różnych szamponów stosowanych naprzemiennie), konieczne jest określenie swojego rodzaju włosów, a gdy już to jest jasne, należy dobierać kosmetyki opracowywane dla ich określonych potrzeb.

Włosy normalne to włosy, które wymagają zrównoważonego składu, który komponuje w sobie odpowiednie składniki nawilżające i odżywiające – mają one dodać włosom blasku bez zbędnego ich obciążania, ani przesuszania. W dzisiejszych czasach nie sposób znaleźć „zwykłego” szamponu, dlatego najlepiej wybierać te z przeznaczeniem dla włosów normalnych, które są silne i nie sprawiają żadnych problemów. W przypadku włosów przetłuszczających się, należy wybierać szampony, które pomagają usuwać nadmiar sebum, nie obciążające włosów, o klarownej i lekkiej formule. Najczęściej stosowanym w tego rodzaju szamponach składnikiem jest kwas salicylowy, który pomaga zachować równowagę w wydzielaniu sebum na włosach i skórze głowy. Lista składników w tego rodzaju szamponach powinna być zdecydowanie krótsza.

Rodzaje włosów

Włosy cienkie i delikatne wymagają dodatku składników, które pomagają poprawić ich kondycję i zwiększyć ich grubość. Szampony do włosów delikatnych często zawierają hydrolizowane białko pszenicy i PG-propyl silanetriol, które to składniki zwiększają objętość każdego włosa. Należy jednak unikać szamponów z zawartością sylikonów, które mogą uszkadzać delikatne struktury kosmyków. Włosy kręcone wymagają szamponów nawilżających i wygładzających, a suche i zniszczone wspomogą szampony z dodatkiem składników jak dimetikon i cyklometikon, które nadają im miękkość, elastyczność i połysk, zapobiegają puszeniu i sprawiają, że włosy wyglądają na zdrowsze.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/10/uzupelnianie-wlosow-1024x576.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/10/uzupelnianie-wlosow-1024x576-420x236.jpgBeauty WomenWłosyszampon,uroda,włosyWybór szamponów do włosów jest tak ogromny, że często nie wiemy na co się zdecydować. Etykiety niewiele nam mówią, a piękne opakowania i reklamy zachęcają i kuszą. Szampony oczyszczające, dodające objętości, wzmacniające, nawilżające... Czym sugerować się wybierając szampon, aby spośród całej gamy wybrać ten najwłaściwszy dla naszych kosmyków? Jak...