stoisko

Zapach od wieków podkreślał indywidualność, wpisywał się w świat mody, a także w zmieniający się krajobraz społecznego życia. Niektóre perfumy stały się ikoniczne, inne były inspiracją dla późniejszych linii zapachów. Obecnie możesz podkreślić swoją sensualność i styl życia precyzyjnie dobranym aromatem nut zamkniętych w wyrafinowanym flakoniku. Perfumy damskie i męskie zapachy zostają z nami przez lata. Wszystkie dostarcza drogeria internetowa.

Historia kobiecych perfum

XIX wiek był przełomowy dla przemysłu perfumeryjnego – to właśnie w tym okresie powstały pierwsze firmy perfumeryjne. Przełomowy był rok 1882, kiedy to udało się połączyć naturalne składniki z syntetycznymi. Powstały perfumy Fougère Royale zawierające nuty cytrusowe, lawendowe i geranium, a także syntetyczną kumarynę.

W XX wieku perfumy produkowano na masową skalę. Warto wyróżnić L’Origan – orientalny zapach, który przenikały nuty jaśminu, ylang-ylang i goździków był czymś wyjątkowym i niespotykanym na tamtejsze czasy. Jednak prawdziwym przełomem były perfumy No. 5 od Gabrielle Coco Chanel – od 1921 roku jest, pomimo daty produkcji, nowoczesnym zapachem, który należy do czołówki najlepiej sprzedających się perfum. Joy to kolejna propozycja obok No. 5, która podkreśla związek między modą a perfumami. Zapach, który wzbudzał wiele kontrowersji w momencie, gdy pojawił się na rynku, to Opium z roku 1977. Tajemniczy i nieokreślony doskonale oddawał ducha nowoczesnych kobiet ubranych w męski smoking.

XXI wiek zdominowały perfumy, które są kierowane do obydwu płci, czyli unisex. Przykładem może być zapach One Summer Calvina Kleina z roku 2011, który jest odpowiedzią na panujące trendy zapachowe i społeczne.

Zapachy męskie – historia wody kolońskiej

Perfumy męskie pojawiły się stosunkowo wcześnie – pierwsza woda kolońska Kölnisch Wasser powstała w roku 1709, której twórcą był Włoch Giovanni Maria Farina. Natomiast zapach, który miał znaczenie dla wielu mężczyzn, to Caswell No. 6, wyprodukowany w roku 1752. W wieku XIX na amerykański rynek trafiła woda Florida o nutach pomarańczy, lawendy i goździków. Olbrzymią popularnością zyskał w USA także Old Spice, który miał swoją premierę w roku 1938.

Natomiast w roku 1994 po raz pierwszy pojawił się zapach unisex CK One od Calvina Kleina. Od roku 1996 można zakupić wodę kolońską Michaela Jordana, który zapoczątkował trend wypuszczania zapachów dla mężczyzn przez znanych sportowców. Do najbardziej ikonicznych męskich wód można zaliczyć: Acqua di Parma z roku 1916, Dior Fahrenheit wyprodukowaną w roku 1988, czy Allure Homme z roku 1999, która otrzymała prestiżową nagrodę FIFI. W Polsce największą popularnością cieszy się Hugo Boss Boss Bottled znana jako Hugo Boss „szary”.

Ubierz się w zapach, który Cię określa

Skuś się na zapach, który wpisał się w historię lub zapoznaj się z bogatą ofertą drogerii internetowych i proponowanych promocji. Znajdź swój zapach, który najlepiej określi Twój temperament i styl. Perfumy są idealnym dopełnieniem image’u, a szeroki ich wybór pozwoli Ci zamówić zapach, który najlepiej do Ciebie pasuje. Zapraszamy na perfumy-marzen.pl.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2019/10/perfumy-1200x799.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2019/10/perfumy-420x280.jpgBeauty WomenZapachyperfumy,zapachyZapach od wieków podkreślał indywidualność, wpisywał się w świat mody, a także w zmieniający się krajobraz społecznego życia. Niektóre perfumy stały się ikoniczne, inne były inspiracją dla późniejszych linii zapachów. Obecnie możesz podkreślić swoją sensualność i styl życia precyzyjnie dobranym aromatem nut zamkniętych w wyrafinowanym flakoniku. Perfumy damskie i...