Cordyceps

Tybet jest obszarem czystym ekologicznie, dlatego wiele roślin rosnących na jego obszarze ma właściwości lecznicze. Dodatkowo warunki klimatyczne sprzyjają rozwojowi wielu rzadkich gatunków. Jednym z nich jest codyceps.

Tybet jest obszarem czystym ekologicznie, dlatego wiele roślin rosnących na jego obszarze ma właściwości lecznicze. Dodatkowo warunki klimatyczne sprzyjają rozwojowi wielu rzadkich gatunków. Jednym z nich jest codyceps.

Cordyceps sinensis

Nazywany jest także maczużnikiem chińskim, ze względu na swoje właściwości popularnie nazywany jest także chińską Viagrą. Od pozostałych grzybów różni się tym, że nie rośnie na podłożu roślinnym, ale atakuje larwy motyla, które zabija i na ich zmumifikowanych zwłokach tworzy grzybnię.

Tybetańscy pasterze zauważyli, że zwierzęta wyszukują ten specyficzny grzyb i po jego spożyciu są znacznie silniejsze. Podobne objawy zauważyli także u siebie, ale także wzrost popędu płciowego. Cordyceps szybko zyskiwał na popularności, a jego popyt zaczął przewyższać podaż, co wpłynęło na bardzo wysoką cenę (nawet 10 000 dolarów za kilogram). Niezwykłe właściwości grzyba skłoniły naukowców do próby hodowli maczużnika, która zakończyła się sukcesem. Grzyb hodowlany posiada te same właściwości co rosnący w warunkach naturalnych.

Właściwości maczużnika

Cordyceps stosowany jest przede wszystkim dla zwiększenia tężyzny fizycznej, dlatego szybko znalazł uznanie u sportowców, dodatkowo pozwala na przezwyciężanie stanów depresyjnych po niezadowalających wynikach. Maczużnik swoją popularność zawdzięcza jednak przede wszystkim wpływowi na popęd seksualny. Pobudza on produkcję testosteronu, ale pozytywnie wpływa także na jakość i ilość spermy poprawiając płodność wśród mężczyzn.

Naturalna medycyna chińska już przed wiekami doceniła właściwości cordycepsa, ale także współcześni lekarze wykorzystują jego niezwykły wpływ na organizm. Przede wszystkim ma silne właściwości oczyszczania organizmu z toksyn, alergenów, bakterii i wirusów. Maczużnik wykorzystywany jest do neutralizacji ubocznych skutków radio i chemioterapii. Niektórzy lekarze stosują go jako lek wspomagający w leczeniu chorób nowotworowych. Zauważono, że skutecznie hamuje rozwój komórek rakowych, zwłaszcza w przypadku białaczki i nowotworów skóry.

Suplement diety w postaci tabletek Cordyceps do nabycia na stronie KenayAG – cena to 87 zł.
https://sklep.kenayag.com.pl/pl/suplementy-diety/108-cordyceps-tabletki-525-mg-cena.html

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2016/10/2008-12-14_Cordyceps_militaris_3107128906.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2016/10/2008-12-14_Cordyceps_militaris_3107128906-420x280.jpgBeauty WomenZdrowieCordyceps,dieta,suplement diety,zdrowieTybet jest obszarem czystym ekologicznie, dlatego wiele roślin rosnących na jego obszarze ma właściwości lecznicze. Dodatkowo warunki klimatyczne sprzyjają rozwojowi wielu rzadkich gatunków. Jednym z nich jest codyceps. Tybet jest obszarem czystym ekologicznie, dlatego wiele roślin rosnących na jego obszarze ma właściwości lecznicze. Dodatkowo warunki klimatyczne sprzyjają rozwojowi wielu rzadkich...