włosy

Chcesz mieć piękne i zdrowo wyglądające włosy? Zależy ci, by emanowały blaskiem? Musisz zadbać o ich odpowiednią pielęgnację. Jeśli w swoim działaniu popełnisz kilka kardynalnych błędów, osiągniesz efekt odwrotny. Sprawdź, jak nie postępować z włosami.

Włosy są wrażliwe na działanie czynników zewnętrznych. Bardzo szybko dają znać o niedożywieniu czy nieprawidłowej pielęgnacji. Stają się przesuszone, matowe i mają tendencję do łamliwości. Co więcej, niewłaściwe postępowanie może spowodować nadmierne wypadanie włosów. Oto podstawowe błędy.

Nieumiejętna koloryzacja włosów

Farbowanie włosów wcale nie musi mieć negatywnego wpływu na ich kondycję. Wszystko zależy od tego, jak przebiega ten zabieg i jakimi środkami jest wykonywany. Nieumiejętne rozjaśnianie włosów, tj. stosowanie zbyt mocnych utleniaczy, a także stosowanie słabej jakości lub agresywnych preparatów koloryzujących sprzyja nie tylko osłabieniu kosmyków, ale także i ich spaleniu.

Traktowanie włosów gorącym powietrzem

Często suszysz włosy, kierując na nie gorące powietrze suszarki? Nic dziwnego, że włosy tracą gładkość i stają się przesuszone. Ciepły strumień przyczynia się do utraty wilgoci, a suche kosmyki są bardziej podatne na uszkodzenia – stają się bardziej łamliwe i typowe jest nadmierne wypadanie włosów. Dotyczy to jednak nie tylko suszenia, ale i prostowania włosów prostownicą czy podkręcania lokówką.

Nadmierna ekspozycja włosów na słońce

Nadmierne wypadanie włosów można zaobserwować po zakończeniu lata. Związane jest to z osłabieniem kosmyków spowodowanym nadmierną ekspozycją na słońce. Wysoka temperatura sprawiają, że z włosów ucieka wilgoć, a suche kosmyki mają tendencję do wypadania.

Nienoszenie czapki w chłodne dni

Nie tylko wysokie, ale i niskie temperatury nie wpływają korzystnie na włosy. Zimne powietrze sprawia, że gruczoły łojowe pracują mniej intensywnie. Z jednej strony nie prowadzi to do łojotoku, ale z drugiej – włosy zostają pozbawione ochronnej warstwy tłuszczu, co zwiększa ich podatność na uszkodzenia.

Jak prawidłowo pielęgnować włosy?

Jeśli chcesz mieć pewność, że twoje włosy będą zdrowe, lśniące i idealnie gładkie, musisz przede wszystkim wyeliminować wszystkie wyżej wymienione błędy.

  • Jeśli koniecznie chcesz zmienić kolor włosów o kilka tonów, lepiej udaj się do salonu fryzjerskiego.
  • Zrezygnuj z suszenia włosów gorącym powietrzem, wybierz strumień zimny (nim także wysuszysz kosmyki, choć zajmie to nieco więcej czasu).
  • Ogranicz do minimum zabiegi stylizacyjne z wykorzystaniem lokówki czy prostownicy.
  • Noś nakrycie głowy w gorące dni.
  • Noś czapkę, gdy na dworze panują niskie temperatury.

Ponadto warto wspomóc się preparatami witaminowo-mineralnymi stworzonymi z myślą o potrzebach włosów. Produkty Vitapil zawierają składniki, które eliminują takie problemy jak: nadmierne wypadanie włosów, rozdwajanie, kruchość i łamliwość oraz skłonność do przetłuszczania się kosmyków.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2016/11/wlosy2-1200x800.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2016/11/wlosy2-420x280.jpgBeauty WomenWłosykoloryzacja,pielęgnacja,włosyChcesz mieć piękne i zdrowo wyglądające włosy? Zależy ci, by emanowały blaskiem? Musisz zadbać o ich odpowiednią pielęgnację. Jeśli w swoim działaniu popełnisz kilka kardynalnych błędów, osiągniesz efekt odwrotny. Sprawdź, jak nie postępować z włosami. Włosy są wrażliwe na działanie czynników zewnętrznych. Bardzo szybko dają znać o niedożywieniu czy nieprawidłowej...