kobieta

Piękna i zjawiskowa cera to marzenie każdej kobiety. Zadbana skóra, zwłaszcza ta na twarzy oraz w okolicach szyi czy dekoltu to decydujący czynnik „zdradzający” prawdziwy wiek. Dlatego do pielęgnacji tych partii naszego ciała przykładamy największą wagę, by nieco oszukać czas i odmłodzić twarz. Jak robić to najskuteczniej?

Nie zapominaj o pielęgnacji

Dokładne mycie twarzy i demakijaż to podstawy pielęgnacji każdej kobiety. Dlaczego są to tak ważne czynności? W trakcie całego dnia skóra pochłania zanieczyszczenia z pokarmów oraz otoczenia. Szkodzą jej również promienie słoneczne, klimatyzacja czy spaliny. Właśnie dlatego nie wskazane jest pomijanie tego zazwyczaj wieczornego rytuału.  Oczyszczenie twarzy oraz dbałość o optymalny poziom jej nawilżenia to podstawowe kroki, za które podrażniona skóra odwdzięczy się młodym wyglądem na dłużej. By mieć pewność, że skóra jest dobrze oczyszczona, a także elastyczna, przynajmniej raz w tygodniu warto  wykonać peeling. W zależności od potrzeb i kondycji naskórka może być to ziarnisty lub enzymatyczny. Jeśli te domowe okażą się za słabe, można skorzystać z peelingów chemicznych. Odpowiednie podejście do pielęgnacji to fundament odmładzania twarzy, a przez to lepszego samopoczucia i większej pewności siebie.

Domowym sposobem

Oprócz pielęgnacji, w odmładzaniu twarzy świetnie sprawdzą się wszelkiego rodzaju maski i maseczki. Jest to również dobry pomysł na relaks w domowym zaciszu. Chwila dla siebie, maska również mogą stać się elementem profilaktyki przeciwstarzeniowej. Jeśli pomimo dbałości o codzienną pielęgnację, unikanie stresu czy prawidłowe nawodnienie, stan skóry nie poprawi się, warto skorzystać z porady specjalisty, który doradzi odpowiednie zabiegi na twarz. Oprócz czynników zewnętrznych, na to jak wygląda skóra ma wpływ wiele czynników bezpośrednio nie powiązanych z kosmetykami i kosmetologią. Nieodpowiednia dieta, nadmierny stres, nikotyna czy inne używki. Więcej ruchu, ćwiczenia, czy czas wolny przeznaczony na realizację pasji, pozwoli zneutralizować niektóre z szkodliwych skutków stresującego trybu życia. Ziemista cera czy opuchlizna pod oczami to pierwsze oznaki, które powinny być sygnałem ostrzegawczym, że skóra traci elastyczność i witalność. Zmiana diety oraz picie większej ilości wody pomoże zapoczątkować detoks. Takie oczyszczenie od wewnątrz już po paru tygodniach będzie widoczne po kondycji skóry twarzy.

Skóra na salony

Jeśli skóra traci swoją elastyczność, a domowe sposoby wydają się być niewystarczające, warto zainteresować się szeroką gamą zabiegów na twarz, proponowanych przez salony kosmetyczne czy kliniki. Jeśli skóra traci jędrność i blask, odpowiedni będzie korygujący zabieg przeciwstarzeniowy. Efektem będą wygładzone zmarszczki, odżywienie oraz dotlenienie. Zabieg wykorzystuje stężenie witaminy C, którego potrzebuje skóra do produkcji kolagenu odpowiedzialnego również za jej jędrność i młody wygląd. Jeśli delikatniejsze maski, masaże nie zdadzą egzaminu, warto zainteresować się szerszą ofertą medycy przeciwstarzeniowej.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2016/11/kobieta-1200x791.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2016/11/kobieta-420x277.jpgBeauty WomenUrodakobieta,twarz,urodaPiękna i zjawiskowa cera to marzenie każdej kobiety. Zadbana skóra, zwłaszcza ta na twarzy oraz w okolicach szyi czy dekoltu to decydujący czynnik „zdradzający” prawdziwy wiek. Dlatego do pielęgnacji tych partii naszego ciała przykładamy największą wagę, by nieco oszukać czas i odmłodzić twarz. Jak robić to najskuteczniej? Nie zapominaj o...