jedzenie

Przygotowanie dużej ilości jedzenia na przyjęcie jest nie tylko nie lada wyzwaniem logistycznym, obok wszystkich innych potrzebnych czynności planowania, ale także wyzwaniem fizycznym, gdyż ugotowanie wielu potraw wymaga czasu i sił. Tymczasem wielokrotnie nam go nie starcza, nie mówiąc już o chęciach oraz talencie. Z drugiej jednak strony często wydaje nam się, że catering nie sprosta naszym wymaganiom. Kiedy powinniśmy się na niego zdecydować i jakie oferty gastronomiczne wybierać?

Wesele, komunia, chrzciny

Tzw. „triada kościelna”, a więc uroczystości związane z kościelnymi obchodami komunii, chrzcin oraz wesela (choć tu kościół zawsze nie występuje) jest tradycyjnym i naturalnym momentem do skorzystania z cateringu. Czy słusznie? Wszystko zależy od liczby gości, jednak problem tkwi nie tylko w przygotowaniach. Problemów jest znacznie więcej. Z jednej strony duża ilość pracy i duża ilość zmywania. Po drugie pieniądze wydane na gotowanie i składniki, a po trzecie świeżość potraw. Jeśli robimy dania dla trzydziestu osób, siłą rzeczy część z nich nie będzie świeżych, gdyż nie damy rady wszystkiego przygotować. Co więcej, robiąc wszystko samemu skazujemy się na stanie w kuchni przez większą część przyjęcia. O ile jednak często decydujemy się na takie rozwiązanie podczas komunii czy chrzcin, to jednak wesele niemalże zawsze traktujemy wyjątkowo. I bardzo słusznie, gdyż gotowanie w przeddzień ślubu nigdy nie jest dobrym pomysłem!

Skąd zamawiać catering?

Najczęściej usługi cateringowe oferują firmy zajmujące się właściwie tylko i wyłącznie taką działalnością, jednak nie jest to dla nas sytuacja komfortowa. Dlatego lepiej szukać takich firm, które są jednocześnie także restauracjami. Jedną z nich jest restauracja Na Skrajnej, na której stornie internetowej – naskrajnej.pl – można znaleźć oferty regularne oraz cateringowe. Dzięki temu możemy spróbować tego jak gotuje się w danym miejscu, a do tego nie wątpić w kompetencje kucharzy.

Wybór cateringu jest często bardzo dobrym pomysłem, gdyż nie tylko mamy pewność, że wszystko trafi do nas świeże i smaczne, ale także zaoszczędzamy sobie czas. Biorąc pod uwagę ile musimy wydać na zakupy oraz opłaty to zamówienie jedzenia nie okazuje się być tak wielką inwestycją finansową.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2018/07/buffet-1562290_1280-1200x800.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2018/07/buffet-1562290_1280-420x280.jpgBeauty WomenOdchudzaniejedzenie,odchudzanie,żywieniePrzygotowanie dużej ilości jedzenia na przyjęcie jest nie tylko nie lada wyzwaniem logistycznym, obok wszystkich innych potrzebnych czynności planowania, ale także wyzwaniem fizycznym, gdyż ugotowanie wielu potraw wymaga czasu i sił. Tymczasem wielokrotnie nam go nie starcza, nie mówiąc już o chęciach oraz talencie. Z drugiej jednak strony często...