kobieta

Botox to popularny środek leczniczy, który od lat znajduje szerokie zastosowanie w różnych gałęziach medycyny (np. stomatologii, okulistyce, czy neurologii), a od jakiegoś czasu również korzystają z niego osoby, którymi kierują czysto estetyczne względy. Wstrzykiwanie botoxu w niemal natychmiastowy sposób łagodzi rysy twarzy, spłyca zmarszczki mimiczne i odejmuje lat, dzięki czemu kobiety i mężczyźni korzystający z tej metody czują się atrakcyjni i zadbani.

Botox czyli odmładzanie bez skalpela

Dla wszystkich osób, które chcą wyglądać młodziej, pozbyć się istniejących zmarszczek i poprawić wygląd owal swojej twarzy w mało inwazyjny sposób, specjaliści stworzyli zabiegi odmładzające z użyciem botoxu dostępne m.in. w warszawskiej Klinice Miracki.

Botox (inaczej toksyna botulinowa typu A, jad kiełbasiany) jest jednym z najczęściej stosowanych preparatów w medycynie estetycznej. Aplikowany w kontrolowanych, bardzo małych dawkach powoduje rozluźnienie mięśni (blokując przewodnictwo nerwowo-mięśniowe) w punktach, w których lekarz wprowadza środek za pomocą cienkiej igły. Sam zabieg wstrzykiwania botoxu praktycznie nie powoduje bólu, jednak w przypadku bardzo wrażliwych osób możliwe jest zastosowanie miejscowego znieczulenia. Większość pacjentów określa zabieg z ostrzykiwania botoxem jako bezbolesny lub odczuwane dolegliwości porównywane są do ukąszeń komara albo lekkiego uszczypnięcia.

Kiedy warto wykonać zabieg na bazie botoxu?

Wiele kobiet i mężczyzn zastanawia się, jaki moment jest najlepszy na skorzystanie z dobrodziejstw botoxu? Toksyna botulinowa wstrzykiwana jest zarówno osobom młodym – przed 30, a nawet 25 rokiem życia (w ramach profilaktyki przeciwstarzeniowej anty-aging), jak i bardzo dojrzałym. Tak naprawdę u każdego z nas zmarszczki pojawiają się w innym etapie życia, nie ma tu sztywnych reguł, a wpływ na to mają m.in. geny oraz prowadzony tryb życia (czy palimy papierosy lub nadużywamy alkoholu, czy poświęcamy odpowiednią ilość czasu na sen i regenerację), a także to, jak dbamy o skórę naszej twarzy na co dzień.

Jakie są główne wskazania do wykonania botoxu? Na zabieg z użyciem jadu kiełbasianego warto się zdecydować, jeśli zauważymy u siebie widoczne zmarszczki:

  • na czole (tzw. lwia bruzda),
  • wokół oczu (tzw. kurze łapki),
  • na nosie (tzw. królicza zmarszczka),
  • nad górną wargą (tzw. zmarszczki palacza),
  • na dolnej powiece oka.

Botox znajduje zastosowanie także przy opadających kąciki ust, w naturalny sposób je podnosząc. Po wstrzyknięciu preparatu zlikwidowane zostają nawet bardzo głębokie zmarszczki, skóra jest wygładzona i napięta.

Jak często powtarzać zabieg z użycie toksyny botulinowej?

Samo wstrzyknięcie botoxu trwa chwilę – w zależności od obszaru zabiegowego od 20 do 30 minut (często określany jest mianem zabiegu lunchowego, gdyż nie wymaga rekonwalescencji, od razu po ostrzykiwaniu możemy wrócić do swoich codziennych obowiązków, choć wskazane jest ograniczenie aktywności fizycznej w tym dniu). Natomiast pierwsze efekty zabiegu są widoczne po 24-48 godzinach – optymalne po 2 tygodniach i utrzymują się one od 3 do nawet 9 miesięcy (to bardzo indywidualna kwestia).

Oczywiście należy oddać się w ręce doświadczonego i kompetentnego lekarza medycyny estetycznej, w przeciwnym razie wstrzyknięcie pod skórę zbyt dużej dawki botoxu może sprawić, że otrzymamy tzw. efekt nieruchomej twarzy lub dojdzie do niepożądanych powikłań.

Jeśli zauważyłaś u siebie pierwsze oznaki starzenia lub od dawna towarzyszą Ci głębokie zmarszczki mimiczne i chciałabyś poprawić wygląd swojej twarzy, przywrócić jej młodzieńcze, gładkie rysy –  ostrzykiwanie toksyną botulinową jest właśnie dla Ciebie! Pomoże w błyskawicznym tempie pozbyć się tego problemu. Szybki i długotrwały efekt odmłodzenia, brak rekonwalescencji i bólu to największe zalety tego fantastycznego zabiegu!

Dowiedz się jeszcze więcej o zabiegu wstrzykiwania botoxu na stronie internetowej http://klinikamiracki.pl

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2019/09/kobiet-1200x800.jpeghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2019/09/kobiet-420x280.jpegBeauty WomenUrodabotox,uroda,zmarszczkiBotox to popularny środek leczniczy, który od lat znajduje szerokie zastosowanie w różnych gałęziach medycyny (np. stomatologii, okulistyce, czy neurologii), a od jakiegoś czasu również korzystają z niego osoby, którymi kierują czysto estetyczne względy. Wstrzykiwanie botoxu w niemal natychmiastowy sposób łagodzi rysy twarzy, spłyca zmarszczki mimiczne i odejmuje lat,...