włosy

Niemal każda kobieta słyszana o botoksie na twarz. Niewiele pań zdaje sobie jednak sprawę z tego, że taki zabieg wykonać można również w przypadku włosów. Jego celem jest regeneracja i odbudowa zniszczonych włosów. Zabieg ten staje się coraz popularniejszy. Najczęściej wykonywany jest po okresie letnim i zimowym, kiedy to włosy są matowe i pozbawione witalności.

Na czym polega botoks na włosy?

Jak wspomniano, botoks na włosy to zabieg, którego celem jest odbudowa zniszczonych włosów. Po zabiegu włosy znów odzyskują blask, są miękkie i elastyczne. Sam zabieg polega na wtłoczeniu we włosy składników odżywczych. Mają one na celu uzupełnienie braków między korą a otoczką włosa. Środki stosowane do zabiegu zawierają w swoim składzie takie składniki jak kwas hialuronowy, kolagen oraz jagody acai. W odróżnieniu od botoksu na twarz, botoks na włosy jest zabiegiem całkowicie bezinwazyjnym. Co zatem łączy oba zabiegi? Ten sam cel. Tak jak botoks na twarz wygładza zmarszczki, tak botoks na włosy wygładza pasma włosów. Oba zabiegi upiększają. Dzięki botoksowi na włosy, te stają się gładkie, lśniące, a ich kolor jest mocniejszy.

Przebieg botoksu na włosy

Botoks na włosy podzielić można na trzy etapy. Pierwszy etap polega na umyciu włosów specjalnym szamponem, który otwiera łuski włosa. Dzięki temu włosy będą łatwiej wchłania składniki odżywcze. Drugi etap to nałożenie na włosy serum, którego celem jest poprawa kondycji włosów. Ma to również swój wymiar upiększający. Serum nakładane jest na pasma włosów specjalnie do tego przeznaczoną strzykawką. Na koniec na włosy aplikowana jest maska, która zamka łuski włosów. Maska ta nakładana jest bezpośrednio na wcześniej nałożone serum. Maskę na włosy nakłada na się ok. 20 min. Po tym czasie jest zmywana. Cały zabieg trwa około godziny.

Dla kogo botoks na włosy?

Z zabiegu skorzystać może niemal każda z pań. Nie ma tu żadnych, konkretnych przeciwwskazań. Z botoksu na włosy skorzystać powinny przede wszystkim te panie, które posiadają włosy zniszczone, osłabione oraz cienkie. Jest to dobre rozwiązanie dla tych pań, które wcześniej bardzo często farbowały lub rozjaśniały włosy. Poleca się wykonanie zabiegu także po lecie i zimie, kiedy to włosy zwykle są osłabione. Po lecie z powodu promieni słonecznych, po zimie z powodu niskich temperatur.

Efekt botoksu na włosy

Efekt botoksu na włosy jest długotrwały. Potrafi utrzymywać się nawet przez kilka miesięcy. Wszystko jest tu jednak kwestią indywidualną. Zależy od stopnia zniszczenia włosów przed zabiegiem oraz od częstotliwości mycia włosów po zabiegu. Przyjmuje się, że po zabiegu włosy myte powinny być nie częściej niż co trzy dni. Dodatkowo, aby jak najdłużej utrzymać efekt pamiętać trzeba o odpowiedniej pielęgnacji włosów.

Artykuł przygotowano przy współpracy z portalem dla kobiet -> Szafa Inspiracji

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2020/09/5-1200x800.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2020/09/5-420x280.jpgBeauty WomenWłosykobieta,uroda,włosyNiemal każda kobieta słyszana o botoksie na twarz. Niewiele pań zdaje sobie jednak sprawę z tego, że taki zabieg wykonać można również w przypadku włosów. Jego celem jest regeneracja i odbudowa zniszczonych włosów. Zabieg ten staje się coraz popularniejszy. Najczęściej wykonywany jest po okresie letnim i zimowym, kiedy to...