Blizny, szczególnie jeśli zlokalizowane są na twarzy, to rodzaj niedoskonałości, który może stanowić źródło wielu kompleksów – mogą niekorzystnie wpływać nie tylko na nasz wygląd, lecz także zabierać nam pewność siebie. Na szczęście współcześnie istnieje kilka sprawdzonych sposobów na to, by skutecznie pozbyć się tych szpecących zmian skórnych. Zobacz wszystko, co musisz wiedzieć o usuwaniu blizn!

Czy warto stosować maści na blizny?

Stosowanie odpowiednich preparatów aptecznych na blizny, w pierwszym etapie ich powstawania, ma bardzo duże znaczenie dla ich wyglądu w przyszłości. Dzięki regularnemu wcieraniu maści w świeżą bliznę mamy realną szansę skrócić i ułatwić proces jej leczenia. Dzięki specjalnym składnikom aktywnym maść pozytywnie wpłynie na metabolizm tkanki łącznej, a tym samym zmiękczy i rozjaśni tkanki bliznowate. Dzięki domowej pielęgnacji blizna prawdopodobnie nie zniknie w całości, ale będzie mniejsza, jaśniejsza i dobrze przygotowana do dalszych zabiegów. Bardzo często, zamiast maści aptecznej, stosuje się też specjalne opatrunki silikonowe.

Kiedy zacząć leczyć blizny w gabinecie lekarskim?

Przepisane przez lekarza maści lub leki na blizny stosuje się zazwyczaj przez kilka miesięcy. W tym czasie rana zdąży się dobrze zagoić i zakończeniu ulegnie naturalny proces regeneracji i odbudowy skóry, który w wielu przypadkach doprowadza do wyraźnego zmniejszenia widoczności blizny. Musimy też pamiętać o tym, że zbyt wcześnie podjęte leczenia blizny może jedynie zaszkodzić naszej skórze.

Czy złuszczanie skóry jest skuteczną metodą usuwania blizn?

Sposób usuwania blizn dostosowuje się przede wszystkim do rodzaju, wielkości i głębokości blizny. Jeżeli zmiana jest niewielka i zlokalizowana płytko pod skórą, bardzo dobrze mogą na nią zadziałać proste zabiegi złuszczania chemicznego czy mikrodermabrazja. Zabiegi te powtarza się w kuracjach z kilkumiesięcznymi przerwami, dlatego na rezultaty terapii trzeba poczekać. Usuwanie blizn poprzez złuszczanie przyniesie najlepsze efekty u osób młodych, których skóra produkuje jeszcze duże ilości kolagenu i elastyny. U osób po 30. roku życia skóra wymaga głębszego złuszczania przy pomocy silniejszych kwasów (np. trójchlorooctowego), aby zabieg mógł przynieść pożądane efekty.

Laserowe usuwanie blizn – czy naprawdę jest skuteczne?

Laserowe usuwanie blizn to, jak na razie, jeden z najskuteczniejszych sposobów usuwania blizn różnego rodzaju: potrądzikowych, po oparzeniu czy po uszkodzeniach mechanicznych. Co więcej, laseroterapia to dziedzina medycyny estetycznej, która cały czas się rozwija i przynosi nowe możliwości w walce z tego typu niedoskonałościami skórnymi. Nowością na rynku są m.in. lasery pikosekundowe dostępne w Klinice Miracki w Warszawie, które charakteryzują się zwiększoną skutecznością działania. W większości przypadków wystarczy 2-4 zabiegi, by pobudzić skórę do regeneracji i pozbyć się szpecących blizn. Z laserów mogą korzystać Pacjenci w różnym wieku.

Czy blizny można usunąć chirurgicznie?

Tak, blizny możemy usuwać także przy pomocy tradycyjnej metody chirurgicznej. Lekarze najczęściej jednak decydują się nią, gdy powstała wcześniej rana lub uraz z jakiegoś powodu nie były w stanie prawidłowo się zagoić. Trzeba jednak pamiętać o tym, że wycięcie chirurgiczne to jedna z trudniejszych metod leczenia, która powinna stanowić ostateczność – wcześniej lepiej wypróbować łagodniejsze sposoby pozbywania się blizn.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/03/kobieta.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/03/kobieta-420x314.jpgBeauty WomenUrodablizny,kobieta,urodaBlizny, szczególnie jeśli zlokalizowane są na twarzy, to rodzaj niedoskonałości, który może stanowić źródło wielu kompleksów - mogą niekorzystnie wpływać nie tylko na nasz wygląd, lecz także zabierać nam pewność siebie. Na szczęście współcześnie istnieje kilka sprawdzonych sposobów na to, by skutecznie pozbyć się tych szpecących zmian skórnych. Zobacz...