bielizna

Co może być trudnego w zakupie bielizny? Różnorodny wybór, jaki oferują sklepy, sprawia, że możemy wybierać w wielu krojach i rodzajach bielizny, która powinna trafić w każdy gust. Okazuje się jednak, że podczas zakupów zwracamy uwagę jedynie na wygląd kupowanych produktów, zapominając, że bielizna, jako najbliższa naszemu ciału część garderoby musi być przede wszystkim zdrowa i wygodna.

Lekarze alarmują, że zarówno kobiety, jak i mężczyźni coraz częściej wyrządzają sobie krzywdę noszeniem źle dopasowanej lub wykonanej z syntetycznych włókien bielizny.

Jakie zagrożenia wiążą się z wyborem nieodpowiedniej bielizny?

W przypadku kobiet szczególnie częstą dolegliwością zawiązaną z noszeniem bielizny z syntetycznych włókien oraz materiałów poddanych barwieniu w silnych chemicznych barwnikach są alergie kontaktowe i nawracające infekcje intymne o podłożu bakteryjnym, oraz grzybiczym. Zagrożeniem dla zdrowia jest także zbyt obcisła bielizna, która może uciskać narządy wewnętrzne i utrudniać krążenie krwi. Z tego względu lepiej wystrzegać się zakupu bielizny na bazarach oraz w sklepach oferujących ją po wyjątkowo niskich cenach – jakość takich produktów nie tylko stanowi zagrożenie dla zdrowia, ale także generuje dodatkowe wydatki, gdyż tania bielizna szybko traci swój pierwotny kształt i farbuje, przez co już po kilku praniach nadaje się do wyrzucenia.

Męska bielizna także może zagrażać zdrowiu. Tutaj szczególnie niebezpieczne jest noszenie zbyt obcisłych slipów i bokserek oraz wybór syntetycznych materiałów, które sprzyjają przegrzewaniu jader, co może prowadzić nie tylko do rozwoju infekcji grzybiczych, ale także problemów z płodnością.

Nie tylko ważny jest odpowiedni wybór bielizny dziennej, ale także nocnej. Dla kobiet ginekolodzy polecają powrót do przeszłości i spanie w tradycyjnych koszulach i koszulkach nocnych, dla mężczyzn zaś luźne szorty lub spodnie od piżamy. Uzasadnieniem takiego wyboru jest przede wszystkim ochrona okolic intymnych przed uciskiem, otarciami i wzrostem temperatury oraz wilgotności skóry. Nie bez znaczenia jest też nasz komfort, dlatego szukając materiałów przyjaznych skórze, należy wybierać jedynie te pozwalające jej swobodnie oddychać oraz pochłaniające wilgoć np. wiskozę.

Jeżeli szukasz idealnie dopasowanej do potrzeb skóry oraz modnej bielizny damskiej i męskiej, sprawdź, co oferuje Ci producent bielizny znany na polskim rynku od 60 lat — marka Mewa zapewni Ci możliwość wyboru zdrowej bielizny dziennej oraz nocnej dostępnej w cenach, które pozwolą każdemu cieszyć się komfortem oraz wygodą w każdej sytuacji! Przekonaj się, że wieloletnia historia marki zobowiązuje – wejdź na stronę mewa.com.pl i skorzystaj z okazji zakupu pięknych i funkcjonalnych kolekcji bielizny, która wykonana jest z przyjaznej Twojemu ciału naturalnej wiskozy. Nosząc idealnie dopasowaną i zdrową bieliznę szybko zauważysz różnicę i poczujesz się komfortowo nie tylko podczas upałów, ale także będąc w ciąży czy podczas nocnego odpoczynku.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/06/polski-producent-bielizny.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/06/polski-producent-bielizny-420x289.jpgBeauty WomenModabielizna,kobieta,modaCo może być trudnego w zakupie bielizny? Różnorodny wybór, jaki oferują sklepy, sprawia, że możemy wybierać w wielu krojach i rodzajach bielizny, która powinna trafić w każdy gust. Okazuje się jednak, że podczas zakupów zwracamy uwagę jedynie na wygląd kupowanych produktów, zapominając, że bielizna, jako najbliższa naszemu ciału część...