bieganie

Bieganie to jeden z najskuteczniejszych sposobów na pozbycie się tkanki tłuszczowej. Nawet spokojny trucht pozwoli zrzucić kilka zbędnych kilogramów w niedługim czasie. Podczas biegania angażujemy do pracy wiele partii mięśni, zwłaszcza mięśni ud, pośladków, bioder i brzucha. W tych partiach ciała najszybciej odkłada się tkanka tłuszczowa. Podczas biegania potrzebna jest energia, większość której organizm czerpie z tkanki tłuszczowej.

Bieganie to forma ruchu, która posiada też wiele innych zalet. Przede wszystkim zapobiega wielu chorobom takim, jak cukrzyca, osteoporoza, nerwica. Zmniejsza ryzyko wystąpienia zawału, chorób niedokrwiennych serca i innych chorób układu krążenia.

Bieganie doskonale dotlenia organizm, korzystnie wpływa na wygląd cery, hartuje i uodparnia organizm, relaksuje, poprawia samopoczucie, kondycję i sprawność organizmu, opóźnia procesy starzenia. Bieganie jest najprostszą formą ruchu. Poza wydatkami na zakup odzieży i butów do biegania, ta forma ruchu nic nie kosztuje.

Jak biegać?

Aby spalić tłuszcz, należy biegać wolno, ale długo. Co najważniejsze, treningi muszą być regularne. Bieganie od czasu do czasu nie przyniesie oczekiwanych efektów. Podczas godziny biegania można spalić nawet 400 kalorii. Bieganie należy poprzedzić rozgrzewką. Może to być kilka ćwiczeń rozciągających. Rozgrzewka to bardzo ważny element zmniejszający ryzyko kontuzji. Biegać należy po równym terenie, najlepiej po leśnych ścieżkach. Aby bieganie nie było monotonne i aby szybko się nie znudziło, warto zmieniać trasy. Bieganie można przeplatać z szybkim marszem.

Co w przypadku brzydkiej pogody?

Deszcz, silny wiatr, mróz nie zachęcają do biegania. Wiele osób rezygnuje wtedy z treningów. Jednak brzydka pogoda wcale nie musi oznaczać rezygnacji z biegania. Z pomocą przychodzi tu bieżnia . Bieżnia to urządzenie znajdujące się w każdej siłowni. Do treningów na bieżni może być jednak wielu chętnych i możemy być ograniczeni czasowo. Jeżeli chcemy więcej czasu spędzać na bieżni, warto kupić taką bieżnię do domu.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2016/11/shutterstock_292336256.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2016/11/shutterstock_292336256-420x246.jpgBeauty WomenZdrowiebieganie,odchudzanie,zdrowieBieganie to jeden z najskuteczniejszych sposobów na pozbycie się tkanki tłuszczowej. Nawet spokojny trucht pozwoli zrzucić kilka zbędnych kilogramów w niedługim czasie. Podczas biegania angażujemy do pracy wiele partii mięśni, zwłaszcza mięśni ud, pośladków, bioder i brzucha. W tych partiach ciała najszybciej odkłada się tkanka tłuszczowa. Podczas biegania potrzebna...