yerba

Człowiek w dzisiejszych czasach w dużej mierze opanował środowisko, w którym przyszło mu egzystować. Nie zagrażają nam już (jeszcze raz – w dużej mierze) ani pogoda, ani pasożyty, drapieżniki, grzyby czy też powszechne jeszcze kilkaset lat temu choroby. Prawdziwe jest jednak powiedzonko twierdzące, że przyroda nie lubi próżni. Powiedzenie można zastosować również do zagrożeń czyhających na człowieka. Jeżeli natura nie może nam już bezpośrednio zrobić krzywdy, to krzywdę… zrobimy sobie sami – doprowadzając się złym trybem życia do otyłości. Co ciekawe, przed tą krzywdą jest w stanie uchronić nas… właśnie przyroda, konkretnie pod postacią szalenie ostatnio popularnej herbatki yerba mate. A zatem bądź fit, pij Yerbę!

Problem otyłości

Częstotliwość występowania otyłości w ludzkiej populacji zwiększyła się w ostatnich dekadach niemal trzykrotnie, zarówno wśród dorosłych jak i dzieci. Z jednej strony pokazuje to, że komfort naszego życia szybko wzrasta, z drugiej jednak strony otyłość jest poważnym zagrożeniem dla zdrowia. Co nam po komforcie, jeżeli życie będzie krótkie i pełne zasapanych chwil na schodach? Dlatego ludzkość wypowiedziała wojnę otyłości i walczy z nią w domach, szkołach i wszędzie, gdzie się da. Globalne strategie walki z tą przypadłością koncentrowały się zazwyczaj na kolejnych modyfikacjach codziennej diety oraz optymalizacji trybu życia (czytaj: więcej sportu, leniuchu). Jednak pojawiają się tutaj pewne problemy – po pierwsze, diety, regularne ćwiczenia oraz zmiany swoich przyzwyczajeń nie należą do przyjemności. Po drugie, skoro wskaźniki otyłości podskoczyły aż trzykrotnie, to chyba jednak średnio działają te globalne strategie.

Yerba na pomoc

W sukurs może nam przyjść tutaj wspomniana natura, tym razem pod postacią yerba mate. Ostatnimi czasy wśród naukowców dało się zaobserwować wzmożone zainteresowanie poszukiwaniami roślinnych suplementów diety, które pomogłyby w walce z nadwagą. Yerba mate, czyli ostrokrzew paragwajski (Ilex paraguariensis), jest jedną z badanych pod tym kątem roślin. Badania na poziomie komórkowym wykazały, że yerba mate wstrzymuje akumulację trójglicerydów, różnicowanie adipocytów oraz łagodzi stany zapalne. Herbata ta moduluje szlaki sygnałowe zarządzające tymi procesami, jak również sygnalizujące insulinę – co przetestowano na zwierzętach. Odchudzającą wersję yerba mate znajdziesz pod linkiem https://www.herbatkowo.com.pl/pol_m_Yerba-Mate_Wyszczuplajaca-Yerba-Mate-267.html. Yerba mate poprawia parametry lipidowe zarówno u zwierząt jak i u ludzi, a dodatkowo normalizuje ekspresję genów zmieniających się w stanie otyłości. Wszystko to sprawia, że wydaje się idealnym suplementem diety dla tych, którzy walczą z nadwagą i niekoniecznie uzyskują pozytywne efekty wyłącznie za pomocą diety oraz ćwiczeń.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/12/terba.jpeghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/12/terba-420x280.jpegBeauty WomenZdrowiefit,yerba mate,zdrowieCzłowiek w dzisiejszych czasach w dużej mierze opanował środowisko, w którym przyszło mu egzystować. Nie zagrażają nam już (jeszcze raz - w dużej mierze) ani pogoda, ani pasożyty, drapieżniki, grzyby czy też powszechne jeszcze kilkaset lat temu choroby. Prawdziwe jest jednak powiedzonko twierdzące, że przyroda nie lubi próżni. Powiedzenie...