kobieta

W sklepach kupić możemy wiele odżywek dostosowanych do różnych rodzajów włosów. Warto jednak czasami wrócić do sprawdzonych przepisów naszych babć na piękne włosy.  Jednak, żeby zobaczyć efekty tych kuracji trzeba je regularnie stosować minimum 3 miesiące.

Dostosowaną do każdego rodzaju włosów jest maska z żółtka. W miseczce łączymy żółtko jajka (uwaga, żeby nie dodać białka), sok z połówki cytryny, odrobinę nafty kosmetycznej oraz dwie łyżki olejku rycynowego. Całość mieszamy i odgrzewamy w kąpieli wodnej. Po nałożeniu na włosy i skórę głowy zawijamy całość w folię i ręcznik i zostawiamy na około 40 minut, po czym dokładnie spłukujemy. Ilość składników warto dostosować do długości włosów. Niesamowite efekty możemy oglądać szczególnie, gdy nasze włosy były bardzo zniszczone. Uwaga! Nie każdy typ włosów i skóry dobrze reaguje na naftę kosmetyczną i olejek rycynowy. W takich przypadkach proponuję te dwa składniki zastąpić olejem kokosowy.

Nasze babcie nie miały drogerii koło domu, za to często miały łąkę a na niej niesamowite bogactwo ziół, które świetnie nadają się do płukanek. Należy pamiętać, że niektóre mogą powodować przesuszanie włosów, więc warto stosować je po zastosowaniu maski. Zawsze używamy letniego naparu, aby zamknąć łuski włosów.

Idealnym połączeniem do płukanki jest pokrzywa i skrzyp polny.  Oba zioła możemy bez problemu dostać w formie torebek do zaparzania, w sklepach zielarskich lub w takich ze zdrową żywnością. Pokrzywa wspaniale przeciwdziała wypadaniu włosów. Dodatkowo wspomaga walkę z łupieżem i łojotokiem. Skrzyp, dzięki zawartej w nim krzemionce odbudowuje włosy, przyspiesza ich wzrost oraz delikatnie nabłyszcza.

Gdy mamy zdrowe włosy, a chcemy jedynie wydobyć ich naturalne piękno, również możemy sięgnąć po naturalne i tanie składniki. Aby podkreślić jasny kolor włosów idealnie nada się wywar z rumianku. Brunetki powinny wybrać szałwię lub korę dębową. Oba te składniki warto parzyć w jednym do tego przeznaczonym naczyniu, ponieważ mogą farbować! Po płukance z kory dębowej włosy mogą być trudniejsze w rozczesaniu.

Blask i objętość włosom każdego rodzaju, zapewni płukanka z piwa. Dodatkowo wzmacnia ona cebulki i sprawia, że łatwiej się układają. Wystarczy zmieszać odgazowane jasne piwo w proporcji: 3/4 piwa na 1/4 porcję wody i wypłukać włosy. Zapach piwa szybko się ulatnia, więc nie ma obawy, że będziemy niestosownie pachnieć.

Karolina Rosołowicz

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2016/11/kobieta-1200x791.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2016/11/kobieta-420x277.jpgBeauty WomenUrodakobieta,uroda,włosyW sklepach kupić możemy wiele odżywek dostosowanych do różnych rodzajów włosów. Warto jednak czasami wrócić do sprawdzonych przepisów naszych babć na piękne włosy.  Jednak, żeby zobaczyć efekty tych kuracji trzeba je regularnie stosować minimum 3 miesiące. Dostosowaną do każdego rodzaju włosów jest maska z żółtka. W miseczce łączymy żółtko jajka...