Przedpokój to miejsce, które widzimy od razy po wejściu do mieszkania. W tym pomieszczeniu przyjmujemy gości, więc warto jest zadbać o schludny wygląd, jak i odpowiednie dekoracje, które upiększą wystrój naszego korytarza. Oświetlenie jest jednym z istotnych elementów dekoracyjnych, o którym powinniśmy pamiętać w szczególności. Dlaczego? Przedpokój zazwyczaj nie potrzebuje dużej ilości światła, chociażby ze względu na swoje niewielkie rozmiary w porównaniu z innymi domowymi pomieszczeniami. Trzeba zatem zachować umiar oraz zestawić dekoracje tak, aby efektownie zdobiły oraz rozjaśniały nasze wejściowe wnętrze.

Kinkiety

Mając w domu bardzo mały, wąski korytarz, warto zainstalować kinkiety, które w odpowiedniej liczbie z pewnością dodadzą nam wystarczająco dużo światła. Jest to bardzo funkcjonalna propozycja dla każdego rodzaju wnętrz, ponieważ odpowiednio dobrany kształt oraz wielkość kinkietu, będzie pasować do większości ścian. Bardzo często w korytarzach umieszcza się lustra, aby optycznie powiększyć pomieszczenie, nadając złudnego efektu większej przestrzeni. Oprócz dekoracyjnej formy lustro służy nam do obejrzenia swojej sylwetki w całości, więc warto również zadbać o odpowiednią ilość światła. Kinkiety wmontowane przy lustrze, a najlepiej po obu jego stronach to świetny pomysł, aby zapewnić rozświetloną twarz podczas robienia makijażu, czy sylwetki podczas komponowania wyjściowych stylizacji.

lampa

 

Lampa stojąca

Posiadając zbędne miejsce, które możemy zagospodarować na nowy mebel, lampa stojąca w korytarzu to równie dobry pomysł, co kinkiety. Ustawiając ją koło dużej szafy, czy przy komodzie będzie uzupełniać wystrój oraz oświetlać meble stojące w przedpokoju. Poza tym jedna lampa stojąca o odpowiedniej mocy żarówki oraz rozmiarze swojej budowy, może rozświetlić całe pomieszczenie bez pozostałych zbędnych elementów oświetlenia. Nie zapominajmy o właściwym wyborze lampy ze względu na swój styl, aby pasowała oraz komponowała się z pozostałymi elementami dekoracyjnymi w naszym korytarzu.

Lampa wisząca

Korytarz to miejsce, gdzie można jak najbardziej pochwalić się wszystkim swoją dekoracją domu, czyli na przykład wiszącą ozdobną lampą. Do przedpokoju polecamy zakup bogato zdobionych modeli, które zwrócą wzrok wszystkich gości wchodzących do naszego domu. Jest to propozycja dla małych korytarzy, gdzie nie ma miejsca na dodatkowe elementy wyposażenia oraz meble. Jeden dodatek dekoracyjny jest w stanie zrobić większe wrażenie, niż w przypadku zbyt dużej, przytłaczającej ilości. Poza tym lampa wisząca nie zajmuje miejsca, za to efektownie rozprowadza światło po wszystkich zakątkach naszego wnętrza.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/11/kolorowe-lampy-wiszące-1200x800.jpeghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/11/kolorowe-lampy-wiszące-420x280.jpegBeauty WomenLifestyledom,lampa,mieszkaniePrzedpokój to miejsce, które widzimy od razy po wejściu do mieszkania. W tym pomieszczeniu przyjmujemy gości, więc warto jest zadbać o schludny wygląd, jak i odpowiednie dekoracje, które upiększą wystrój naszego korytarza. Oświetlenie jest jednym z istotnych elementów dekoracyjnych, o którym powinniśmy pamiętać w szczególności. Dlaczego? Przedpokój zazwyczaj nie...