mieszkanie

Współcześnie nasza egzystencja jest podyktowana trendami. Mody ponadczasowe rozprzestrzeniają się na masową skalę, ustępując chwilowo miejsca sezonowym i to one wyznaczają kierunek, w jakim podąża społeczeństwo globalne.

 Za ich dominującą sferę nadal uważa się przemysł ubraniowy oraz architektoniczny,  jednak coraz częściej zauważamy, że wkraczają do innych dziedzin życia, podporządkowując je sobie bez większego trudu. W ramach sprzeciwu wobec specyficznego charakteru trendów i głównego celu, jakim jest ujednolicanie gustów konsumentów, kładzie się coraz większy nacisk na indywidualizm i własną kreatywność w projektowaniu wnętrz.

Fascynujące kolory do wybranych pomieszczeń

Dla śledzących trendy w aranżacji mieszkań największą trudnością pozostaje ciągła zmienność. O ile jesteśmy w stanie odświeżyć własną garderobę i powiększyć szafę o nowe nabytki ubraniowe, o tyle nie wyrzucimy umeblowania i nie kupimy nowego, tłumacząc to sobie potrzebą nadążania za aktualną modą.

Portale internetowe, traktujące o urządzaniu pomieszczeń, stanowią rzetelne źródło informacji, kiedy spodziewać się kolejnych zmian oraz która aranżacja ma szansę utrzymać się dłużej niż przez jeden sezon. Dzięki temu łatwiej będzie rozeznać się, jaki styl sensownie skomponuje się z projektem architektonicznym naszego mieszkania.

W roku 2016, obok już ustabilizowanych na rynku stylu skandynawskiego i wywodzącego się z niego loftowego, które dzięki takim producentom jak take me HOME (http://takemehome.pl/) zyskały status liderów w dzisiejszych czasach, obserwujemy powrót starych, poczciwych akcentów rustykalnych, kolonialnych czy vintage, oczywiście nie bez drobnych modyfikacji. Zdążyliśmy przyzwyczaić się do surowych, przygaszonych kolorów wymienionych stylów, tymczasem amerykańska firma Pantone, od lat wytyczająca kolory przewodnie dla aranżacji na dany rok, zaskoczyła wszystkich projektantów, wybierając na początku 2016 roku nie jeden, a dwa odcienie – pastelowy róż Rose Quartz oraz ciemny błękit Serenity. Biorąc pod lupę całą ich paletę na ten rok, zauważymy, że brakuje konkretnej, wyrazistej barwy, co jest spowodowane unikaniem w tej chwili mocnych, przykuwających uwagę kolorów – pominąwszy czerń i biel, nieśmiertelny duet wpasowujący się w jakikolwiek koncept oraz formę.

Jaka aranżacja jest obecnie najmodniejsza?

Meble nie muszą idealnie do siebie pasować. Teraz stawia się na łączenie przypadkowych materiałów, zabawę stylami i akcesoriami, a nie ograniczanie się do kombinacji z samą kolorystyką. Odchodzi się od charakterystycznych dla Skandynawii wypłowiałych, stylizowanych na przestarzałe elementów wyposażenia pomieszczeń mieszkalnych, zastępując je równie eleganckimi zamiennikami, składającymi się z błyszczących metali, matowych powierzchni oraz pokrytych wzorami. Podstawowym naturalnym surowcem, pasującym do każdego wnętrza, jest nieustannie drewno, które w niezwykły sposób dopełnia przestrzeni i sprawuje funkcję ozdobną dzięki nieregularnym wzorom słojów. Wraz z poluzowaniem sztywnych reguł urządzania domu, ponownie zdecydowano się na indywidualne podejście domowników do etapu projektowania, zostawiając im wolną rękę w doborze farb, obić, kształtów.

Firmy meblowe, przy wykorzystaniu innowacyjnych technologii, proponują produkty robione na zamówienie w pożądanych rozmiarach oraz designie, nadając określonemu wnętrzu unikatowego charakteru oryginalnymi przedmiotami. Jeżeli ludzie pragną przełamać konwencje, jakie panują w branży projektowania, mogą zaryzykować z organizacją salonu na zewnątrz, o ile mają ku temu warunki. Przytulna sofa bądź fotele, szykowny stolik do kawy, a to wszystko w otoczeniu roślinności, stworzą klimat w sam raz do pogaduszek ze znajomymi czy spędzenia czasu w samotności. Z kolei popularność mebli złożonych z europalet zdaje się nie maleć, proponując tym samym tanią, aczkolwiek efektowną opcję na zagospodarowanie przestrzeni. Chociaż coraz więcej młodych ludzi spędza mniej czasu we własnym lokum z powodów zawodowych, nie jest żadną tajemnicą, że każdy wolałby mieszkać w przyszykowanym przez siebie domu, gdzie króluje swoboda, wygoda oraz styl odzwierciedlający naszą osobowość.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/03/woodbox_interior_final-1000.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/03/woodbox_interior_final-1000-420x197.jpgBeauty WomenLifestyledom,lifestyle,mieszkanieWspółcześnie nasza egzystencja jest podyktowana trendami. Mody ponadczasowe rozprzestrzeniają się na masową skalę, ustępując chwilowo miejsca sezonowym i to one wyznaczają kierunek, w jakim podąża społeczeństwo globalne.  Za ich dominującą sferę nadal uważa się przemysł ubraniowy oraz architektoniczny,  jednak coraz częściej zauważamy, że wkraczają do innych dziedzin życia, podporządkowując je...