trening

Pandemia koronawirusa zmieniła nasz styl życia na kilka długich miesięcy. Pomimo że siłownie są już otwarte ludzi w trosce o swoje bezpieczeństwo i zdrowie, zostają w domach. Nie oznacza to jednak, że przestają dbać o swoją sylwetkę. Wręcz przeciwnie! Przyjrzyjmy się, jakie sportowe akcesoria do ćwiczeń w domu nam się przydadzą.

Mata do ćwiczeń

Mata do ćwiczeń to podstawa treningu w domowym zaciszu. Można ją wykorzystać do wielu rodzajów ćwiczeń. Poza standardowymi pozycjami na macie wykorzystasz ją również podczas rozciągania, czy rolowania. Zależnie od jej głównego przeznaczenia, wybierz materiał oraz grubość maty do ćwiczeń. Mata odpowiednia do praktykowania jogi różni się od maty do fitnessu.

Hantle

Do zwiększenia efektywności treningu potrzebne będą hantle. Korzystając z hantli podczas wykonywania różnego rodzaju ćwiczeń, będziesz mieć pewność, że czas poświęcony na trening nie pójdzie na marne. Poprawnie wykonywane ćwiczenia siłowe mają duży wpływ na kształtowanie się naszej sylwetki. Podczas ćwiczeń z hantlami wzmocnisz górne partie mięśni, wyrzeźbisz ramiona i plecy.

Piłka fitness

Piłki fitness, czyli inaczej piłki szwajcarskie w doskonały sposób urozmaicają Twój plan treningowy. Wykorzystanie piłki do fitnessu np. podczas wykonywania brzuszków zaktywizuje dodatkowo nasze mięśnie posturalne. Warto rozważyć wykorzystanie piłki jako siedziska do pracy przed biurkiem. Pozwoli ona na utrzymanie prawidłowej postawy i odciążenie naszego kręgosłupa.

Obciążniki na kostki

Obciążniki na kostki można umieszczać zarówno na kostkach, jak i nadgarstkach. Niekiedy ten przyrząd może nam zastąpić standardowe hantelki. Spośród różnych obciążników na kostki możemy wybrać jaka waga nas interesuje. Jeśli dopiero zaczynamy trenować samodzielnie z domu, warto zacząć od najlżejszych, czyli półkilogramowych. Założenie obciążników na kostki podczas ćwiczenia nóg i pośladków przyspieszy pracę nad naszą sylwetką.

Odzież sportowa

Pomimo to, że będziemy ćwiczeń z domu, przyda się nam specjalna odzież sportowa. Stroje do fitnessu są oddychające i elastyczne, dzięki czemu otrzymujemy maksymalny komfort. W zależności od tego, czy lubisz ćwiczyć w koszulce na ramiączkach, czy z rękawkiem, czy wybierasz spodnie krótkie, długie, ¾, na pewno uda Ci się dopasować wygodny strój sportowy. Kobiety powinny poświęcić czas na prawidłowe dobranie stanika sportowego, dzięki któremu nawet duży rozmiar piersi nie będzie stanowił przeszkody nawet podczas wymagających treningów.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2020/04/foto1-1200x800.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2020/04/foto1-420x280.jpgBeauty WomenOdchudzaniećwiczenia,fitness,sport,zdrowiePandemia koronawirusa zmieniła nasz styl życia na kilka długich miesięcy. Pomimo że siłownie są już otwarte ludzi w trosce o swoje bezpieczeństwo i zdrowie, zostają w domach. Nie oznacza to jednak, że przestają dbać o swoją sylwetkę. Wręcz przeciwnie! Przyjrzyjmy się, jakie sportowe akcesoria do ćwiczeń w domu nam...