kobieta

Wbrew pozorom zmarszczki wokół ust to nie tylko zmarszczki palacza. Możemy do nich zaliczyć również tzw. marionetki, zwane inaczej „zmarszczkami smutku” oraz bruzdy nosowo-wargowe. Jak z nimi walczyć? Prezentujemy 3 najbardziej skuteczne ćwiczenia.

Zanim przejdziemy do opisu treningu, kilka słów więcej na temat tego, jak powstają poszczególne rodzaje zmarszczek. Otóż „zmarszczki smutku” tworzą się poniżej kącików ust i skierowane są pionowo ku dołowi. Bruzdy nosowo-wargowe zaczynają być bardziej widoczne zwykle po ukończeniu 40. roku życia i od tego czasu ulegają stałemu pogłębieniu. Zmarszczki palacza to z kolei pionowe linie widniejące nas górną wargą.

Głównym powodem powstawania zmarszczek jest naturalnie proces starzenia się skóry, jednak zanim wejdzie on w decydującą fazę (ok 40. roku życia), wcześniej pojawiają się zmarszczki mimiczne, zmarszczki senne, czy spotęgowane promieniowaniem słonecznym.

Ze zmarszczkami wokół ust, podobnie jak z wszystkimi innymi, da się walczyć. My proponujemy zestaw ćwiczeń, który zajmie Ci nie więcej, niż 5 minut dziennie. Oto one:

1. Rozgrzewka

Polega ona na przyciskaniu dolnej wargi do górnej przez ok 5-10 sekund. To oraz kolejne ćwiczenia powtarzaj jedno po drugim kilka razy.

2. Rozchylanie ust/ Wołanie

Ułóż usta w taki sposób, jakbyś chciała kogoś zawołać, wychylając je jak najbardziej do przodu. W takiej pozycji pozostać przez ok 10 sekund.

3. Recytowanie samogłosek

A, e, i , o u – i tak w kółko. Wypowiadaj każdą samogłoskę powoli, dokładnie.

4. „E” i „u”

Wypowiadaj te samogłoski powoli, na przemian.

Co jeszcze możesz zrobić, aby zredukować zmarszczki wokół ust i nie tylko? Wybierz dobry krem. Dobry, czyli taki, który zawiera: antyoksydanty (eliminują wolne rodniki, które są odpowiedzialne za procesy starzenia skóry), kwas hialuronowy (nawilża i dodaje sprężystości), filtry UVA i UVB (chronią przed szkodliwym działaniem światła słonecznego), kolagen (wygładza i nawilża), retinol (odnawia i regeneruje uszkodzone komórki). Polecanym produktem tego typu jest np. krem Royal Ageless. Możesz również zdecydować się na profesjonalne zabiegi kosmetyczne, jednak większość z nich dość mocno „uderza po kieszeni”. Najważniejsze, aby reagować w porę i stale dostarczać skórze twarzy potrzebnych składników odżywczych.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/07/kobieta-1200x800.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/07/kobieta-420x280.jpgBeauty WomenUrodakobieta,uroda,usta,zmarszczkiWbrew pozorom zmarszczki wokół ust to nie tylko zmarszczki palacza. Możemy do nich zaliczyć również tzw. marionetki, zwane inaczej „zmarszczkami smutku” oraz bruzdy nosowo-wargowe. Jak z nimi walczyć? Prezentujemy 3 najbardziej skuteczne ćwiczenia. Zanim przejdziemy do opisu treningu, kilka słów więcej na temat tego, jak powstają poszczególne rodzaje zmarszczek. Otóż...