włosy

Raz na jakiś czas każda z nas marzy o burzy loków na głowie. Znanych jest wiele sposobów na skręcanie włosów np. fale czy sprężynki. Kręcone włosy prawie nigdy nie wychodzą z mody i wracają ciągle pod różną postacią. Profesjonaliści uwielbiają te, które wyglądają jak naturalne fale, pozostające lekko w nieładzie. Niestety mało kto potrafi poradzić sobie ze swoimi włosami, ale jest na to kilka sposobów.

Lokówka do włosów

Jest to chyba najłatwiejszy sposób kręcenia włosów. Lokówka to bardzo użyteczne urządzenie, by zrobić równo poskręcane loki. Przy zakupie warto zwrócić uwagę czy jest dla nas odpowiednia. Jeśli jesteśmy posiadaczkami delikatnych i cienkich włosów warto zastanowić się nad lokówką, która będzie nagrzewała się do jak najniższej temperatury. Na rynku dostępne są różne urządzenia, które pomogą ochronić włosy przed zniszczeniem np. dzięki porcelanowej powłoce lub funkcji jonizacji. Jeśli chcemy uzyskać grube loki, powinnyśmy poszukać lokówki z dużym wałkiem o średnicy 30-36mm. Dobra lokówka automatyczna to urządzenie, dzięki któremu uzyskamy drobne loczki, najlepiej jeśli jej średnica będzie miała około 15-20mm. Jeśli chcesz by loki trzymały się długo, nie rób ich na świeżo umytych włosach. Możesz użyć odpowiednich kosmetyków, żeby efekt utrzymał się dłużej. Pamiętaj, że lokówkę można stosować tylko na suchych włosach, mokre można bardzo szybko spalić. Nakręć włosy na wałek lokówki i zrób to energicznym ruchem, żeby ich nie nagrzewać. Najlepiej trzymać lokówkę do góry nogami tzn. końcówkę skieruj do ziemi.

Prostownica

Kręcenie włosów prostownicą to bardzo popularny sposób na uzyskanie burzy loków. Niestety, częste jej stosowanie bardzo niszczy włosy. Podobnie jak w przypadku lokówki, nale ży upewnić się czy będzie dla nas bezpieczna. Każda prostownica powinna posiadać ceramiczną powłokę i kontroler temperatury. Ważne jest też odpowiednie czyszczenie urządzenia. Gdy zechcemy wybrać taką metodę kręcenia, upewnijmy się że nasze włosy są suche. Ten sposób brzmi trochę nieprawdopodobnie, jednak jest bardzo prosty. Użycie odpowiednich kosmetyków do włosów to pierwszy krok, który pozwoli utrzymać efekt loków na dłużej. Następnie należy nagrzać prostownice i wydzielić pasma włosów. Jeżeli chcesz mieć duże loki, podziel je na większe części, analogicznie jeśli chcesz drobne loczki, rozdziel je na malutkie pasemka.  Włóż włosy w prostownice i zakręć ją wokół własnej osi i manewruj kątem w zależności, jak mocne chcesz loki. Po ukończeniu należy spryskać naszą fryzurę lakierem.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/03/blonde-1269392_960_720jpg.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/03/blonde-1269392_960_720jpg-420x279.jpgBeauty WomenWłosykobieta,uroda,włosyRaz na jakiś czas każda z nas marzy o burzy loków na głowie. Znanych jest wiele sposobów na skręcanie włosów np. fale czy sprężynki. Kręcone włosy prawie nigdy nie wychodzą z mody i wracają ciągle pod różną postacią. Profesjonaliści uwielbiają te, które wyglądają jak naturalne fale, pozostające lekko w...