kobieta

Basen, plaża, hotel, siłownia – to miejsca, w których najczęściej możemy zarazić się grzybicą. Niektóre kobiety skarżą się przede wszystkim na problemy z okolicami intymnymi. Grzybica pochwy objawia się głównie świądem, pieczeniem i upławami. Jak można sobie z nią poradzić i kiedy najlepiej udać się do lekarza?

Jakie są przyczyny grzybicy pochwy?

Lekarze ginekolodzy najczęściej wskazują, że do zakażenia grzybicą dochodzi właśnie w miejscach publicznych, z których korzystają wszyscy. Grzyby mogą rozwijać się na basenie, w łazience na siłowni, czy też w hotelowej łazience. Wystarczy kontakt poprzez ręcznik i już następnego dnia mogą pojawić się pierwsze objawy. Poza tym, grzybica pochwy bardzo często pojawia się u kobiet, które niedawno stosowały antybiotykoterapię i nie korzystały przy tym z probiotyków. Organizm jest osłabiony działaniem antybiotyku, równowaga grzybowo-bakteryjna waha się i te pierwsze mają możliwość dominacji. Brak dobrych bakterii sprawia, że grzybica rozwija się szybko. Taką formą choroby można się również zarazić od swojego partnera.

Grzybica pochwy – jakie są pierwsze objawy?

Kiedy pojawia się problem grzybicy, wiele kobiet nie wie, jakiego rodzaju jest to infekcja intymna. Pierwsze objawy są bowiem bardzo podobne do siebie. Może pojawić się nieprzyjemny świąd, pieczenie, a następnie upławy. Pojawia się również charakterystyczny, białawy nalot, który może wystąpić również na wewnętrznej części ud. Najlepszym krokiem jest zawsze udanie się do lekarza ginekologa, który bez trudu powinien określić, czy jest to faktycznie infekcja grzybicza, czy też może bakteryjna. Lekarz powinien również zaordynować odpowiednie środki, które bardzo szybko przyniosą efekt. W przypadku grzybicy najlepiej działają środki stosowane doustnie. Można też korzystać z maści, które stosuje się miejscowo. Dodatkowo, nie zaszkodzi wprowadzić do swojej diety produkty z dużą zawartością probiotyków, na przykład kefiry, czy kapusta kiszona.

Czy można samodzielnie stosować leki?

Dzisiaj w aptekach i drogeriach dostępne są środki bez recepty na różnego rodzaju infekcje intymne. Jeżeli pacjentka już po raz któryś przechodzi przez konkretną infekcję, może posiłkować się tymi środkami, o ile wcześniej przyniosły pozytywne skutki. Prawda jest jednak taka, że konieczne może okazać się zastosowanie leku na receptę, który podziała na grzyby i wybije je dokładnie. Można zaś pokusić się o zakup specjalistycznych płynów do higieny intymnej, które również doskonale neutralizują ph pochwy i sprawiają, że problem szybciej znika.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2019/07/grzybica-pochwy-1200x795.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2019/07/grzybica-pochwy-420x278.jpgBeauty WomenZdrowiechoroby,grzybica,kobieta,zdrowieBasen, plaża, hotel, siłownia – to miejsca, w których najczęściej możemy zarazić się grzybicą. Niektóre kobiety skarżą się przede wszystkim na problemy z okolicami intymnymi. Grzybica pochwy objawia się głównie świądem, pieczeniem i upławami. Jak można sobie z nią poradzić i kiedy najlepiej udać się do lekarza? Jakie są przyczyny...